Yukarı
Image Alt

Vizyon & Misyon

VİZYONUMUZ

Yükseliş Kolejlerinin temel vizyonu kendine güvenen bilgiye nasıl ulaşılacağını bilen, yaratıcı, çözüm odaklı farklılıklara ve insan haklarına saygılı dünya vatandaşı yetiştirmektir. Yükseliş Kolejlerinde öğrenci kendini çekinmeden ifade edebilir. Yerel değerlere bağlı olduğu kadar farklı kültür ve deneyimlere de açıktır. Bilimsel çalışmalar yapabilecek, birden fazla yabancı dile hakim, en az bir enstrüman çalabilen bireylerin yetişmesine rehberlik etmek temel prensibimizdir. Bu vizyon doğrultusunda öğrencileri sadece sınav odaklı çalışan öğrenciler olmaktan çıkarıp sahip olduğu yetenekleri ve düşünceleri ifade eden bireyler haline getirmek temel ilkemizdir. Yükseliş Kolejlerinde öğrencinin aktif, öğretmenin rehber olduğu bir ortam oluşturulmaktadır.

Etkinliklerde amaç, çocuğun edindiği bilgiyi gerçek hayatla bağdaştırmaktır. Bu etkinlikler çocuğun deneyimlerine fırsat sunan oyunlar şeklinde planlanmaktadır.

MİSYONUMUZ

Misyonumuz kendine güvenen, merak eden, araştıran, sorgulayan, sorumluluk alabilen çözüm odaklı insan haklarına ve farklılıklarına saygılı, mutlu bireyler yetiştirmektir. Yükseliş Kolejleri; kalite ve standartlara uygun eğitim veren bir kurumdur. Birden fazla dili iyi derecede konuşabilen, en az bir enstrüman çalabilen, merak eden, araştıran, sorgulayan, öğrenme sürecinden keyif alan, kendine güvenen bireyler yetiştirmek temel ilkemizdir. Yükseliş Kolejleri mutlu bireyler yetiştiren çocukların severek geldiği ve keyifli zaman geçirdiği bir kurumdur.